Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Uzależnienie i problemy z psychiką – sprawdź pomoc

Terapeuci zajmujący się kwestią uzależnień zgodnie sugerują, iż mechanizm uzależnienia jest pokrewny bez względu od tego, co jest przedmiotem uzależnienia. Mniejsza o to, czy jednostka jest uzależniona od aktu miłosnego, niejedzenia, jak jest w przypadku anoreksji lub też narkotyków Fundamentalnym pytaniem neurobiologów, psychologów i psychiatrów jest to, czy podłożem uzależnienia będzie biologia czy psychika, to oznacza, czy procesy biologiczne zachodzące w mózgu odpowiadają za uzależnienia.

Odpowiedź na to zapytanie jest niezmiernie istotna, albowiem to warunkuje sposób leczenia, jeśli bowiem jest wina psychiki, to leczenie powinno polegać na psychoterapii, tudzież jeśli jest to wina procesów zachodzących w mózgu, powinno być prowadzone leczenie farmakologiczne – tutaj pomoże ibogaina. Prowadzone były badania na bliźniętach jednojajowych jak też różnojajowych, które były dziećmi alkoholików, a wychowywane były w przeróżnych rodzinach.

Badania te wskazały, iż jest możliwość dziedziczenia pewnego rodzaju zakłóceń neurologicznych czy też biochemicznych, które przyczyniają się do rozwoju alkoholizmu w przyszłym tychże dzieci. Badania prowadzone na zwierzętach zatwierdziły te same wyniki co na bliźniętach, inaczej, iż jest pokaźniejsza podatność na tolerowanie alkoholu, czy także preferencji do picia alkoholu. Wyniki tych badań zapoczątkowały poszukiwania genów odpowiadających za rozwój pijaństwa. Nie ma jednej przyczyny choroby alkoholowej, w większości wypadków są niezwykle przeróżne i w następstwie tego przyjmuje się polietiologiczną genezę kierującą do uzależnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY